FANDOM


F3cef959da24486f

życie w Wolnym Powietrzu
Artwork found in the vast spaces of the Internet, and not for commercial uses. If you are the author of this artwork, or you know the original author, and you don't want your picture to be displayed, write on frastie@o2.pl - we will delete it immediately.

Wolne Powietrze - jeden z sektorów Twardowski City i najnowsza część miasta. By je zbudować, zburzono stare centrum miasta i zdemontowano ochraniającą je kopułę. Kopuła zastąpiona została przez silne emitery wielokątnego pola siłowego. Dzięki temu przebywający w Wolnym Powietrzu mogą spoglądać w niebo, widząc otwartą przestrzeń niczym nocne niebo. Atmosfera nadająca się do oddychania znajduje się jednak tylko do wysokości 25 metrów. Powyżej bardzo szybko rozrzedza się, przechodząc w standardowe pole siłowe chroniące przed uderzeniami mikrometeorytów. W miejscu starych zabudowań wzniesiono 5 wielkich drapaczy chmur, które dominują nad krajobrazem miasta. Pośród nich dumą Twardowski City jest mający ponad 5 kilometrów wysokości Radio Power Plaza, który stylem nawiązuje do nie istniejącego już Empire State Building. Co prawda budynek zajęty jest jedynie w połowie, jednak stanowi świadectwo możliwości finansowych Syndykatu, który sfinansował jego budowę.

Wolne Powietrze zawdzięcza swą eufemistyczną nazwę "Kapitał" zawrotnym cenom, jakie osiąga przestrzeń w jego obrębie. Płaci się za prestiż, piękno, przestrzenność oraz uczucie życia nie pod kopułą, lecz na "Wolnym Powietrzu". Dlatego też sektor zajmują jedynie wielkie firmy, instytucje państwowe, najdroższe centra handlowe i kluby, gdzie płaci się ciężkie pieniądze za samo wejście. W wielkich apartamentach mieszkają tam jedynie najbogatsi.