FANDOM


Genetyka - nauka o dziedziczności i zmienności organizmów na podstawie informacji zawartych w genach.

Modyfikacje genetyczneEdytuj

Niemal każdy człowiek choć w minimalnym stopniu jest zmodyfikowany. Zmiany polegają głównie na usunięciu chorób genetycznych, usprawnieniu układu odpornościowego i poprawie wyglądu. Zazwyczaj są wykupione przez rodziców, jeszcze przed narodzinami dziecka, w ramach korzystnych pakietów oferowanych przez firmy genetyczne. Czasami występują też bardziej zauważalne cechy, jak kocie oczy, fosforyzująca skóra czy szybka regeneracja ciała - są one jednak stosunkowo drogie.


EugenikaEdytuj

Niektóre miasta rozpoczęły masowe projekty eugeniczne. Przyjmują one bardzo różne formy - od kampanii społecznych aż po przymusowe modyfikowanie genomów dzieci. Osoby pochodzące z takowych projektów nazywa się "nadludźmi".

Do najbardziej znanych projektów należą:


KlonowanieEdytuj

Tworzenie ludzkich klonów, wbrew temu co przedstawiają niekiedy pisarze science fiction, nie tworzy idealnych kopii. Całokłształt indywidualnego człowieka to także iloczyn przeżyć i życiowych doświadczeń. Klonowanie jest niczym więcej, jak powieleniem ciała. Bez operacji neurochirurgicznych, mających na celu wtłoczenie sztucznej osobowości, stworzona osoba będzie posiadała umysł noworodka.

W zaawansowanych rejonach Kosmicznej Społeczności zdarza się, że klony są wykorzystywane jako banki organów dla swojego oryginału. Często też klonuje się osoby zasłużone dla świata nauki czy sportu.

Bezpieczne metody klonowania pozwalają uzyskać idealną kopię genetyczną, wymagają jednak znacznej ilości czasu. Konieczne jest aby zarodek w rozwijał się naturalnym tempie przez dziewięć miesięcy.


HomunculusEdytuj

Osobną metodą jest kreowanie homunculusów - istot żywych, których tempo rozwoju zostało sztucznie przyspieszone. Technologia należy do 1 sK. Możliwe jest dzięki niej stworzenie całkowicie dorosłego osobnika, z pominięciem wszystkich naturalny stanów. Jego komórki namnażają się w skomplikowanym procesie w specjalnych zbiornikach.

Udokumentowany przypadek najszybciej stworzonego homunculusa mówi o pięciu dniach, podając jednocześnie, że osobnik urodził się całkowicie martwy, zaś jego genom posiadał liczne wady. Przyjmuje się, że stworzenie osobnika o nieznacznych defektach wymaga przynajmniej dwóch miesięcy.