FANDOM


Dakota - jedno z najważniejszych miast-państw na Ziemi w obszarze Drogi Mlecznej, położone nad rzeką Missouri na granicy historycznych stanów Południowa Dakota i Nebraska.

HistoriaEdytuj

Dakota1

policja w trakcie patrolu

Miasto powstało jako wspólny projekt korporacji z City 51 i Microsoft City . Z początku było kolonią w pełni zależną od założycieli, czerpało jednak znaczne korzyści finansowe na poczet rozwoju. Na pewnym etapie Dakota zaczęła prosperować tak dobrze, że pod względem gospodarczym i ekonomicznym przerosła niemal wszystkie ziemskie miasta. Stała się autonomiczną jednostką administracyjną i zyskała status miasta-państwa.


System władzyEdytuj

U sterów Dakoty stoi demokratycznie wybierany rząd. Poszczególone ugrupowania słyną w szczególności z drogich kampanii reklamowych.


SpołeczeństwoEdytuj

Dakota Flag

Flaga Dakoty

Całe społeczeństwo Dakoty cechuje specyficzna mentalność, przesiąknięta egocentryzmem i potrzebą ciągłej autokreacji. Mieszkańcy zachowują się jak na pokazie mody - każdy usiłuje swoim wyglądem i zachowaniem przykuć uwagę otoczenia.

Na ulicach co chwilę atakują agresywne i zindywidualizowane kampanie reklamowe. U ludzi, którzy mieszkają w Dakocie przez dłuższy czas, można zauważyć silne udpornienie na bodźce zewnętrzne. Dla turystów i osób przybywających w interesach, miejski chaos jest równie fascynujący, co ogłupiający.


Architektura i urbanistykaEdytuj

Dakota

impresja na temat miejskiego krajobrazu

Z miasta całkowicie wyeliminowano samochody, przemieniając ulice w zatłoczone deptaki. Głównym źródłem transportu stały się grawitoloty i śmigacze. Większość osób korzysta z bezpłatnych taksówek lub porusza się piechotą.

W mieście trudno znaleźć dwa takie same budynki. Dakota słynie z przedziwnych rozwiązań konstrukcyjnych i innowatorskich pomysłów. Zabudowa sprawia niezapomniane wrażenie i nawet rodowici dakocianie często są zaskawinia niepoznanymi do tej pory miejscami. Do najsłynniejszych budowli zalicza się między innymi Kostkę Rubika - ruchomy wieżowiec skonstruowany z ruchomych części.